Вагонка — тонка обшивочна дошка. Має з’єднання «шип-паз». Використовується для внутрішньої і зовнішньої обробки приміщень: житлові кімнати, лазні, сауни, лоджії, балкони, мансарди, технічні та підсобні приміщення.
Дерев’яна вагонка виробляється з обрізної дошки струганням однієї або двох сторін і вибірки з бічних поверхонь чверті (фальцювання) або шпунта (шпунтовка). Вагонка виготовляється різними профілями, а саме «Стандарт», «Штиль», «Європрофиль».

Профіль «Стандарт»

Даний профіль є базовим для інших різновидів вагонки.Переріз деталі нагадує трапецію, кромки якої скошені під кутом 30 градусів. Тильна сторона деталей оснащена вентиляційними пазами, а кромки — виступами і поглибленнями для з’єднання «шип-паз». При цьому довжину шипа роблять менше, ніж дозволяє встановити паз іншої дошки. Цей захід потрібна для компенсації збільшення об’єму дерева при розсихання після монтажу.На поверхні обшитої стіни немає зазорів і щілин, але видно невеликі поглиблення в місцях стиків деталей, які утворюються через скошення кутів.

Профіль «Штиль»

Цей різновид вагонки відрізняється закругленими кутами деталей. Інші характеристики збігаються з параметрами вагонки «Стандарт». У ряді випадків поверхню, обшита деталями з м’якими переходами на стиках, виглядає краще класичної вагонки.

Профіль «Європрофиль

Вагонкуцього профілю також називають «Євровагонка» або «Софт-лайн» (в перекладі- «м’яка лінія»). На відміну від вагонки «Штиль», дошка «Євровагонка» має широкий шип (5 — 8 міліметрів), що забезпечує більшу надійність при подальшій експлуатації.

Ми виготовляємо вагонку типу Європрофіль.

Етапи виготовлення.
timeline_pre_loader

Вироблення обрізної дошки

Всю деревину, з якої роблять вагонку, піддають ретельній перевірці та сортування. Відібраний круглий ліс надходить на пилораму, де отримують обрізну дошку, яка є сировиною для виготовлення вагонки.

Сушка

Технічна сушка — обов’язковий етап для виробництва якісної обшивальною дошки-вагонки. Після сушіння вологість заготовки повинна бути не більше 12%.

Стругання

Суха дошка подається для обробки в чотиристоронній фрезерний верстат. Обробка фрезами здійснюється одночасно з усіх чотирьох сторін заготовки, щоб вийшла правильна геометрія профілю і дошка-вагонка без проблем стикувалася один з одним при подальшому монтажі.

Сортування

Сортування за якістю виготовлення. Деталі сортують по класах і видам і упаковують як готову продукцію.